| | Czym jest irydologia... | 2008-06-08 | Tęczówka to mapa organizmu (mapa ciała), gdzie na bardzo małej przestrzeni zapisano wszystkie informacje. Każdy narząd wewnętrzny, każda część ciała za pośrednictwem włókien układu wegetatywnego ma połączenie z określonym polem tęczówki.
Tęczówka składa się z setek tysięcy zakończeń nerwowych, które poprzez mózg i system nerwowy połączone są z każdą tkanką w organizmie. Każda zmiana chorobowa czy uraz natychmiast odzwierciedlane są jako przebarwienia i znamiona na powierzchni tęczówki. Intensywność koloru również ma tu zasadnicze znacznie. Udoskonalona przez pokolenia lekarzy i naukowców mapa oka pozwala na szybką identyfikację chorego czy słabego narządu. Każdy organ koresponduje bowiem z odpowiednią częścią tęczówki.
Irydologia rozróżnia około siedemdziesiąt różnych, ściśle zdefiniowanych znaków -chorobowych. Oglądając oko, można również stwierdzić genetyczne predyspozycje pacjenta do pewnych chorób. Już u dziecka znajdują się na tęczówce miejsca słabsze pod względem struktury, które pozwalają przewidzieć, że w przyszłości będzie się ono uskarżało na pracę danego układu. Zaobserwowawszy u pacjenta predyspozycje do danego schorzenia, irydolog zaleca przyjmowanie wzmacniających substancji: witaminowych czy mineralnych. Irydologia ma więc ogromne znaczenie w profilaktyce.
Irydologia jest skuteczną metodą oceny stanu zdrowia człowieka. Jej krytyka, z jaką niekiedy się spotkamy, może wynikać z niezrozumienia samej metody, braku wiedzy na jej temat, doświadczenia w jej stosowaniu lub może być konsekwencją starania się zaszeregowania jej w teoriach, w których nie można tego uczynić.
Badanie irydologiczne jest znakomitą metodą dokładnego i skutecznego określenia stanu zdrowia oraz ustalenia indywidualnego sposobu terapii. Jest to najtańsza i bezpieczna metoda określania rodzaju choroby oraz jej przyczyn i ogólnego stanu zdrowia. Daje ona również pacjentowi możliwość przeciwdziałania chorobie poprzez np. odpowiednią dietę, bioterapię, ziołolecznictwo, homeopatię, fizykoterapię, masaże lecznicze, obranie odpowiedniego trybu życia.
Diagnozowanie chorób za pomocą irydologii pozwala na:
- wykrywanie wrodzonych i nabytych skłonności do określonych schorzeń;
- określenie stopnia zatrucia organizmu szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego i produktami przemiany materii;
- ocenę stanu układu nerwowego i jego wpływ na narządy wewnętrzne;
- ocenę stanu układu odpornościowego;
- wskazanie narządu lub układu, w którym toczy się proces chorobowy;
- ustalenie odpowiedniej dla danej osoby diety i podanie wskazówek dotyczących trybu jej życia. | Ten artykuł znajduje się w dziale: Irydologia » Profilaktyka zdrowotna Irydologia » Odczyt irydologiczny » Irydologia
|
|