Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzieki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Strona główna
Aktualności2022-10-15
telefony i e-mail'e
Bardzo proszę o kontakt na numery:
601 692 855 ...2022-10-12
Zaje,cia grupowe dla dzieci
Zapraszamy serdecznie na 40-minutowe zajęcia grupowe dla dzieci w wieku ...
Strona główna

   Logopedia
      · Afazja
      · Jąkanie
      · Terapia dorosłych
      · Terapia dzieci
      · Defstut
   Irydologia
      · Odczyt irydologiczny
      · Terapia ziołowa
      · Profilaktyka zdrowotna
   Poradnictwo rodzinne
      · Porady pedagogiczne
      · Edukacja seksualna
      · Terapia psychoseksualna
   Turnusy rehabilitacyjne
   EEG Biofeedback
   Świetlica terapeutyczna
   Hirudologia

» Strona główna
» O gabinecie
» Aktualności
» kontakt
» Polityka cookies

Rodzinna Galeria RENESANS

Jak dbać zdrowie

2006-01-15
Dbajmy o swoje zdrowie. - Co to znaczy?:
1.Profilaktyka !
2.Profilaktyka !
3.Profilaktyka !

- jeżeli pojawia się ból, jest to jedna z oznak choroby,
- jeżeli wyniki badań konwencjonalnych odbiegają od normy, nawet nieznacznie, jest to jedna z oznak choroby
- jeżeli mamy złe samopoczucie, jest to jedna z oznak choroby

Jeżeli oznak powyższych występuje więcej niż jedna jest to konkretne schorzenie.

Czy możemy temu zapobiec? - oczywiście!!! Dzięki profilaktyce!!!

1. Powinniśmy chodzić na badania okresowe. Jeśli nasz lekarz nie ma czasu lub tzw. limitów - idźmy prywatnie, to naprawdę kosztuje taniej, niż późniejsze leczenie, które w dodatku może być po niewczasie i nie spowodować odzyskania pełni sił i zdrowia.
2.Powinniśmy bardzo dokładnie analizować nasze wyniki badań, prosząc o konsultację nieraz kilku specjalistów. Jeden może się pomylić, coś przeoczyć - jest tylko człowiekiem, a to przecież bardzo ważna sprawa: kwestia naszego zdrowia bądź może nawet życia.

Pamiętajmy, że żadna choroba ( oprócz zakaźnych ), nie pojawia się w momencie, na każdą chorobę "pracujemy" bardzo długo, nieraz wiele lat. - Nie oczekujmy też, żeby lekarz, terapeuta zlikwidował ją w mgnieniu oka czy w ciągu kilku dni.

3. Dbajmy o właściwy styl życia:
A - nauczmy się słuchać swojego organizmu i ufajmy mu.
Co to znaczy? - Pozwólmy sobie na zachcianki, które przychodzą nagle i nie wiadomo skąd. Np. małe dziecko zaczyna wydłubywać tynk i go zjadać - nie karćmy go! - jego organizm woła: brak mi wapnia!
B - zwracajmy uwagę na dietę: czyli po prostu to, co jemy. Czy potrafimy zachować właściwe proporcje między składnikami naszego pożywienia ( takimi, jak tłuszcze, cukry, węglowodany i inne). Jeśli nie potrafimy sobie sami ustalić właściwej diety, przy pomocy poradników, od których roi się na księgarskich półkach, odżałujmy parę złotych na wizytę u dietetyka - naprawdę opłaci się ta inwestycja w swoje zdrowie.
C - spójrzmy wokół siebie: płacimy straszliwą cenę za postęp cywilizacyjny: zatrute powietrze, woda, gleba, setki szkodliwych konserwantów w k a ż d y m pożywieniu. Co robić? Poddać się? Nigdy w życiu! - Oczyszczajmy organizm!!! Chociaż my nie jesteśmy łaskawi dla matki-natury, ona, jak każda matka, kocha nas i pragnie nas ratować przed samym sobą. W przyrodzie szukajmy związków ukrytych w rozlicznych ziołach lub w organizmach zwierzęcych, które tak jak chronią rośliny i zwierzęta przed chorobami i zagładą, tak i nas mogą również obronić.
D - zapewniajmy swojemu organizmowi właściwe dawki budulca.
Organizm dla właściwego rozwoju i funkcjonowania potrzebuje konkretnej ilości witamin, mikro- i makroelementów. Jeżeli nie zapewnimy mu tych składników - zacznie się sypać cała konstrukcja naszego organizmu. Ponieważ, jak wspomniałam żywność, którą dysponujemy w dzisiejszych czasach, jest niepełnowartościowa, braki możemy uzupełniać poprzez właściwe dawkowanie suplementów żywieniowych - ale tu ogromna prośba do wszystkich, którym zależy na mądrym sposobie utrzymania dobrego stanu zdrowia: poradźmy się specjalisty, nie zawsze można zawierzyć ulotce, chociażby dlatego, że jest skierowana do "przeciętnego użytkownika", żyjącego w optymalnych warunkach, gdzieś na tej ziemi, a my jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, tu i teraz.
E - i w końcu: pamiętajmy o relaksie! Nie musi to być sport wyczynowy, ani jeśli są jakieś przeciwwskazania, intensywna gimnastyka, ale przynajmniej spacery i gimnastyka oddechowa. - Prawie ideałem tegoż minimum byłoby dorzucenie do tego np. tańca i pływania.
F - nie ulegajmy nałogom!
I nie chodzi tylko o narkotyki, alkohol czy papierosy, ale jakiekolwiek używki i uzależnienia, chociażby takie, jak pracoholizm.

Ten artykuł znajduje się w dziale:

Irydologia » Profilaktyka zdrowotna
 » Irydologia


^do góryCopyright © 2005-2024 medycyna.rodzinna.netValid HTML 4.01!

opracowanie i utrzymanie ciachoo[dot]com