Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzieki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Strona główna
Aktualności2018-02-16
Wojtuś
30.08.2017 r. niehumanitarne zachowanie pracowników (lekarzy i położnych) Oddziału Położniczego ...2017-08-30
Zapraszamy na terapie;
Od września rozpoczyna pracę w naszym gabinecie nowy,ale doświadczony ...

   Logopedia
      · Afazja »
      · Jąkanie
      · Terapia dorosłych
      · Terapia dzieci
      · Defstut
   Irydologia
      · Odczyt irydologiczny
      · Terapia ziołowa
      · Profilaktyka zdrowotna
   Poradnictwo rodzinne
      · Porady pedagogiczne
      · Edukacja seksualna
      · Terapia psychoseksualna
   Turnusy rehabilitacyjne
   EEG Biofeedback
   Świetlica terapeutyczna
   Hirudologia

» Strona główna
» O gabinecie
» Aktualności
» kontakt
» Polityka cookies

Rodzinna Galeria RENESANS
Logopedia » Afazja » 

Znaleziono 11 artykułów. Pokazuje od 1 do 10

Zajecia dla chorych z afazja

2013-03-12

Zapraszamy wszystkie osoby z afazją na godzinne zajęcia usprawniające funkcje mózgowe.
Obecnie zajęcia odbywają się we wtorki o 9.30 .
Praca w AFA CLUBIE jest bardzo istotnym elementem terapii afazji, gdyż oprócz terapii mowy i ręki, kontakt z innymi chorymi - w różnym stanie zdrowotnym - stanowi świetną psychoterapię.
Współpraca z innymi chorymi, więź emocjonalna pomiędzy nimi, wspólne rozwiązywanie zadań - daje nieocenione efekty terapii. ...


Efekty treningów biofeedback

2011-03-06
Efekty treningów biofeedback zależą od:
1. chęci współpracy z terapeutą i zaangażowaniu pacjenta w treningi
2. od "stanu wyjściowego" pacjenta
3. rodzaju problemu, z którym pacjent się zgłasza
4. sposobu prowadzeniu treningu /całej kuracji/.

Najprostsze i najszybciej "idące" przypadki, to terapia uczniów i studentów. Efekty są szybko i łatwo mierzalne - po prostu zaczynają oni w krótkim czasie osiągać lepsze oceny.
Drugi, w miarę szybko osiągany efekt treningu, to poprawa samopoczucia. - Toteż biofeedback jest nieoceniony w terapii depresji.
Zdecydowanie uważam, że treningi biofeedback dają bardzo dobre efekty w terapii afazji, u ...


Modyfikacja turnusów leczenia afazji

2010-09-19
Drodzy Państwo, w odpowiedzi na liczne telefony i z uwagi na problemy natury technicznej w realizacji całościowego programu proponowanych turnusów, wprowadzamy następujące zmiany:
1. turnusy traktujemy jako terapię indywidualną
2. w ramach opłaty za turnus zapewniamy:
a/ logoterapię
b/ eeg biofeedback
c/ fitoterapię
d/ terapię zajęciową
3. Koszt terapii :w tym 21 dni zajęciowych po 2,5 godz /dziennie: 3 250 zł
4. zakwaterowanie / 25 dni/ : kwatery prywatne - pokój 2-osobowy w mieszkaniu 2-pokojowym - 25 zł - 30 zł /okres grzewczy/ / koszt dotyczy1 doby za osobę/
5. Istnieje możliwość przedłużenia turnusu lub czasu zajęć /w zależności stanu pacjenta/. ...


Afazja

2010-02-25
Szanowni Państwo, od 1987 r. pracuję z chorymi z afazją. W tym samym czasie walczyłam o swoje zdrowie. Gdyby nie wyjątkowi ludzie i wiara w to, że każdą dolegliwość można pokonać, nie funkcjonowałabym dziś - 23 lata później - tak sprawnie. Być może, że właśnie ta równoległa walka o swoje zdrowie spowodowała, że pomoc ludziom z afazją stała się moją pasją. Cieszę się, że tylu chorych i ich bliskich przez ten czas uznało, iż stałam się dla nich przydatna i pomocna. Z każdym z moich nowych pacjentów wzrasta moje doświadczenie w tej dziedzinie i poczucie bycia na właściwym miejscu. Bardzo istotną rolę odegrali moi pacjenci spoza granic naszego kraju, a szczególnie Jeanny - Holenderka, dzięki której przekonałam się, iż jestem ...


Turnusy kompleksowego leczenia afazji

2009-05-08
Jesteśmy pierwszym ośrodkiem w kraju, który realizuje terapię dla osób z afazją w tak szerokim zakresie i tak intensywną.

Rehabilitacja odbywa się przez cały rok w 25-dniowych turnusach, z których każdy obejmuje 45 godzin czynnej terapii.
Proponowany przez nas program turnusu zawiera zajęcia z wielu dziedzin, m.in.:
1.logoterapia
2. EEG biofeedback
3. art-terapia
4.terapia arikularno-wizualna (słuchowo-wzrokowa)
5. fitoterapia
6. podstawowe ćwiczenia kinezjologiczne usprawniające funkcje psycho-ruchowe

Zakres prowadzonych zajęć jest uzależniony od indywidualnych przypadków. W terapii zostają użyte metody, które rokują najlepsze efekty w rehabilitacji konkretnych pacjentów.

W związku z reaktywowaniem AFA CLUBU, pacjenci przyjeżdżający na turnusy są włą czani do wspólnych zajęć.

PODSTAWOWYM ELEMENTEM NASZEJ TERAPII JEST TERAPIA LOGOPEDYCZNA .


Wszelkich informacji dotyczących terapii udzielamy pod numerem tel. 0-601 69 28 55.
więcej informacji w zakładce ...


EEG BIOFEEDBACK

2006-04-08
Zapraszamy do naszych pracowni EEG BIOFEEDBACK.
Terapia przy pomocy aparatury eeg biofeedback to nowoczesna bezinwazyjna metoda leczenia wspomagająca w sposób istotny wiele innego rodzaju terapii medycznych.
Spektrum zastosowania tej metody jest bardzo szerokie, jak szerokie są możliwości naszego mózgu. To w ni m odbywa się przetwarzanie wszelkiej informacji, jaką odbieramy w jakikolwiek sposób. To tu jest "centrum dowodzenia" - stąd idą rozkazy jak i kiedy reagować ma nasze ciało. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z naszych reakcji, bądź uważamy, że za słaby jest odbiór (mierna pamięć, słaba koncentracja uwagi, spostrzeganie czy kojarzenie) - teraz przy pomocy treningów możemy to istotnie zmienić.
Biofeedback pomoże nam w nauce, pracy oraz codziennym funkcjonowaniu.
Może w istotny sposób wpłynąć na stan naszego zdrowia.
Jak zwykle dla mnie ...


Afazja - terapia

2005-12-29
Na czym polega efektywna terapia chorych z afazją dowiedziałam się w Klinice Rehabilitacji w Krakowie - Witkowicach. Miałam przyjemność pracować z zespołem wspaniałych ludzi, poznając całą masę technik rehabilitacyjnych, które połączone ze sobą dawały dopiero konkretny efekt w całokształcie leczenia.
Obok farmakologii ( opartej nieraz głównie na lekach naturalnych) i fizykoterapii oraz masażu, występować musi nie tylko logoterapia, ale i - lub nawet przede wszystkim - art-terapia i psychoterapia poprzez pracę w grupie.
Połączenie tych wszystkich metod terapeutycznych daje dopiero nieraz bardzo długo i to daremnie oczekiwane efekty.
Najidealniejszym rozwiązaniem byłaby możliwość stałej rehabilitacji w tzw. Afa-clubach, przy spotkaniach 3 razy w tygodniu ( w tym 2 razy spotkaniach grupowych). Inną możliwością są 3- lub lepiej 6-ciotygodniowe turnusy rehabilitacyjne. ...


Afazja

2005-07-10
Afazja (aphasia) - zaburzenie mowy polegający na częściowej lub całkowitej utracie umiejętności budowania i przyswajania tekstów słownych w wyniku ogniskowego uszkodzenia ośrodków mowy dominującej półkuli mózgu. Rozróżnia się wiele rodzaji afazji (w zależności od miejsca uszkodzenia). I tak np.: afazja akustyczno-gnostyczna (skroniowa) zwana często afazją Wernickiego, polega na tym, iż chory nie potrafi różnicować zbliżonych fonemów. Pacjent nie jest w stanie zrozumieć mowy tworzonej przez innych lub samego siebie. Choć proces tworzenia mowy jest płynny, tzn. osoba nie ma problemów ...


S³upski Afa-Club

2005-03-06
Słupski Afa-Club powstał 3 lata temu. Z początku była to grupa 6-ciu osób. Obecnie spotykamy się w 2-ch grupach wiekowych po 3 osoby. Działalność nasza jest obecnie ograniczona przez warunki lokalowe (małe pomieszczenia). Nasze spotkania odbywają się co tydzień. Przeważają formy art-terapii. Spotkania te są nam bardzo potrzebne dla utrzymania dobrego samopoczucia, poczucia użyteczności i przynależności do pewnej wspólnoty . Jesteśmy grupą przyjaciół. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni spotykamy się dodatkowo na piknikach na terenie ogródków działkowych. Nasze ...


Jakich efektów możemy spodziewać się po turnusach rehabilitacyjnych

0000-00-02
Drodzy Państwo, po to prowadzi się jakąś działalność, aby osiągać jakieś wyznaczone cele. Jeśli do tego lubimy naszą pracę, tym bardziej zależy nam na tym, żeby jej wyniki były jak najlepsze. Jednakże pomimo szczerych chęci, mogą zaistnieć przeróżne przeciwności, które nie pozwolą na osiągnięcie upragnionego celu. Toteż opowiadanie o gwarancjach, cudownym uleczeniu i to raz na zawsze - jest moim zdaniem, delikatnie mówiąc, nieprawdą.
Na turnusach, przez nas proponowanych, terapia jest bardzo intensywna, całościowa, prowadzona bardzo wieloma technikami, wymaga od pacjenta głębokiego zaangażowania. Staramy się wyposażyć ponadto pacjenta w możliwości samodzielnej terapii, po powrocie do domu.
Realizując taki model terapii - faktycznie - mamy nadzieję, że będzie ona skuteczna, a jej wyniki trwałe.
Należy tu podkreślić, że niezmiernie ważne jest zaangażowanie pacjenta i ...
^do góryCopyright © 2005-2021 medycyna.rodzinna.netValid HTML 4.01!

opracowanie i utrzymanie ciachoo[dot]com